Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Jaki sprzęt budowlany wypożycza się najczęściej?

11 lipca 2020

W sytuacji, gdy planujemy inwestycję, jasne jest, iż będziemy potrzebować całego wachlarza sprzętu budowlanego. Jeśli jednak jest to inwestycja jednorazowa, zamiast decydować się na jego zakup, rozważmy najpierw skorzystanie z oferty dobrej wypożyczalni maszyn budowlanych.

Zakup sprzętu budowlanego to znaczący koszt, a w dłuższej perspektywie ciągłe inwestycje w jego eksploatację, przechowywanie, konserwację i naprawy serwisowe. Dlatego bardziej opłaca się sprzęt wypożyczyć niż kupić. Warto sprawdzić, co ma do zaoferowania wypożyczalnia maszyn budowlanych https://www.drial.pl/.

Maszyny budowlane – co wypożycza się najczęściej?

  • Agregaty prądotwórcze – prąd i oświetlenie na placu budowy to podstawa. Zabezpieczenie w postaci generatorów prądu gwarantuje, że urządzenia będą stale zasilane, nawet w kryzysowej sytuacji, gdy zawiedzie najbliższa elektrownia.
  • Piły do cięcia betonu i innych tworzyw, piły i pilarki stołowe, czy piły drogowe – na budowie lub też w remontowanym obiekcie żaden montaż czy demontaż zużytych i niepotrzebnych konstrukcji albo nawierzchni nie obejdzie się bez ich użycia. Z drugiej strony: przy drobnym remoncie, jaki planujemy w domu, lub w budynku gospodarczym, zupełnie nie opłaca się ich kupować!
  • Pompy do wody i ścieków o różnej pojemności zbiorników i wydajności – nieodzowne w sytuacji, gdy prowadzimy inwestycję na podmokłym gruncie, albo zetkniemy się ze zjawiskiem geologicznym takim jak kurzawka, wymagającym przeprowadzenia gruntownego odwodnienia, zanim rozpoczniemy układanie fundamentu.
  • Sprzęt do pracy na wysokości – wypożyczalnia maszyn budowlanych oferuje zarówno podnośniki (masztowe, nożycowe spalinowe lub elektryczne, przegubowe elektryczne i spalinowe, teleskopowe), jak i wieże aluminiowe. Przy budowie piętrowego domu, remoncie fasady, albo wymianie rynien dachowych są one niezbędne, a wypożyczenie ich zdejmuje z nas ciężar kosztów ich późniejszego garażowania, czy składowania.
  • Nagrzewnice i wentylatory – czasy, kiedy prace budowlane zawieszało się na okres zimy, są definitywnie za nami. Dzięki sprzętowi umożliwiającemu ogrzewanie i wentylację mamy pewność, że budowa będzie szła dalej do przodu niezależnie od warunków pogodowych, takich jak mróz, deszcz, czy śnieg, powodujące wysoką wilgotność i opóźniające wiązanie się betonu i cementu, a także wpływające na jego wytrzymałość.
  • Sprzęt do prac ziemnych, taki jak zagęszczarki, walce drogowe, minikoparki, ładowarki kołowe, wozidła budowlane. Niezależnie od tego, czy planujemy przebudowę drogi, czy kładzenie fundamentów, wypożyczalnia maszyn budowlanych dostarczy nam każdy sprzęt, który pozwoli nam wykonać wykopy, wyrównać teren, wywieźć żwir, czy ziemię.
  • Szalunek do wykopów – możemy wypożyczyć zarówno szalunek typu box, jak i z szyną ślizgową, segmentowy albo słupowy. Duży wybór między rodzajami szalunków świadczy o tym, że wypożyczalnia sprzętu budowlanego przewiduje różne potrzeby swoich klientów.

Jak więc widzimy, dobrze zaopatrzona wypożyczalnia maszyn budowlanych to pierwsze miejsce, z którym warto się skontaktować, gdy zamierzamy prowadzić prace budowlane. Profesjonalne doradztwo i korzystne ceny wypożyczenia dopełniają obrazu całości.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Jesteśmy zespołem miłośników domu i złotych rączek. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budownictwa, remontów, ogrodu i nowych technologii. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek i nowinek z tych dziedzin. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak powstają siatki plecione?
produkcja betonu architektonicznego
Rola płyt z poliwęglanu w budownictwie

Jesteś zainteresowany reklamą?